Hudba a ľudia


Priestor pre osobnosti, hudobníkov ktorý majú pestré skúsenosti so Sansulou alebo Kalimbou

Ivan Kadlub – Úvod

Nie som hudobník =). Ale skúsenosti s kalimbami mám po všetkých stránkach pestré a tak si dovolím prvé slova. Som tvorca týchto stránok. Priekopník Hugh Tracey kalimb na Slovensku a v Čechach.

Celé to začalo neujasnenou túžbou po hudobnom nástroji.  Vedel som, že kvôli rodine už nemám čas sa venovať zložitému učeniu na niektorý z bežných nástrojov. Dlho som pozeral videa na Youtube a  pravdupovediac na začiatku ma veľmi oslovil Hangdrum ale vtedy kvôli nedostupnosti a vysokej cene som ani neuvažoval, že by som ho mohol vlastniť. Hľadal som ďalej, až som uvidel kalimbu, konkrétne - Seregama video Solo for Lotus (video v odkaze pod popisom produktu). Pripadalo mi to zázračné ako môže taký malý nástroj vytvárať tak úžasnú melódiu. Túžil som sa s ním stretnúť a tak som o tom rozprával blízkym. Až jeden môj kamarát muzikoterapeut mi vraví : „kalimbu mám doma“. Do hodiny nemal, pretože som si ju požičal =). Bola to Hokema - B9 a neskutočne ma prekvapila kvalitou zvuku. Priniesol som ju domov ako malí zázrak. Chodil som s ňou všade, nevedel sa od nej odtrhnúť a vlastne ani nemusel. Kamarát mi prezradil, že ak položíš B9 na nejaký rezonančný podklad tak začne hrať s kalimbou. Tak som skúšal a doporučujem položiť B9tku na bubón alebo šmykľavku na detskom ihrisku =) Bol som naozaj okúzlený týmto nástrojom, tou jednoduchosťou a čistotou zvuku. Potom si hovorím, že prečo toto nesprostredkovať ostatným. Tak som oslovil firmu Hokema a Hugh Tracey . A výsledkom je Sansula.sk Plánujem Vám priniesť ďalšie veľmi zaujímavé hudobné nástroje ale všetko potrebuje čas.

Prajem Vám aby ste našli čaro tohto jednoduchého a zároveň krásneho nástroja. Možno ako mne splnil, splní aj Vám túžby, ktoré už neveríte, že sa môžu v tomto rýchlom svete naplniť. Ak máte otázky ohľadom nástrojov, ktoré nájdete na tejto stránke neváhajte ma kontaktovať.